Uszkodzony laptop? Skontaktuj się z nami! 18 888 92 35 ZLEĆ NAPRAWĘ

Zakładasz firmę? czy wiesz jakie rozwiązania wybrać?

poniedziałek, 21.12.2015, godz. 12:13

Opublikowane przez: Paweł Woźniak w kategorii Bezpieczeństwo danych, Oprogramowanie, Porady technika, Twoja firma

Szanowny przedsiębiorco! Oddajemy w twoje ręce krótki, ale bardzo treściwy poradnik, który pomoże Ci zaoszczędzić cenny czas i fundusze w przypadku rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej. Nie będziemy przedstawiać oferty i kusić „niskimi” cenami. Poznaj nasze doświadczenie, wiedzę oraz zaangażowanie i Sam podejmij decyzję, czy kiedyś nas odwiedzisz.

Firma I1.COM.PL to kompleksowa obsługa informatyczna firm i instytucji, a także doradztwo, sprzedaż rozwiązań informatycznych, oprogramowania i sprzętu fiskalnego. Jak wszystkie firmy chcemy się rozwijać i pomagać kolejnym klientom, jednak na początek postanowiliśmy nie przedstawiać naszej oferty, lecz coś Państwu dać.

Rozumiemy, że w dzisiejszych czasach prowadzenie własnej firmy to duże wyzwanie. Mnogość wymogów prawnych i przepisów fiskalnych, a także ich zawiłość może przysparzać wiele problemów, gdy chcemy rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą.

Ten mini poradnik pomoże podjąć trafne decyzje w doborze odpowiedniego oprogramowania, zakupie kasy fiskalne lub drukarki fiskalnej. Dzięki tym informacjom będziecie Państwo wiedzieć jak po zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Jak wybrać dobry i tani program do wystawiania faktur i prowadzenia magazynu, a także wiele więcej.

Życzymy miłej i owocnej lektury – zespół I1.COM.PL

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną, a może drukarkę fiskalną.

Wybór pierwszej kasy fiskalnej to ważna decyzja. Na rynku istnieje wiele różnych modeli kas fiskalnych w zależności od przeznaczenia, gabarytów i funkcji. Dokonując wyboru kasy fiskalnej należy zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Czy na małej i poręcznej kasie, której z powodzeniem można używać w terenie, a może na większym urządzeniu do sprzedaży stacjonarnej z dużą dzienną liczbą paragonów.

Dokonując zakupu warto przeanalizować poniższe punkty:

a. Wielkość kasy fiskalnej i jej zastosowane ( rodzaj prowadzonej działalności )

b. Asortyment

Jaki asortyment będzie sprzedawany poprzez kasę fiskalną. W przypadku dużej liczby często powtarzających się towarów warto zakupić kasę z klawiszami szybkiego dostępu do danego towaru.

c. Rodzaj archiwizacji kopii paragonów

Istnieją dwa rozwiązania, czyli tradycyjne rolki kopii lub karta pamięci przechowująca dane. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest karta pamięci, gdyż nie trzeba magazynować kolejnych rolek papieru. Kopie paragonów będą bezpieczne i trwałe . Nie wyblakną jak ma to często miejsce w przypadku wydruków tradycyjnych. Nie ponosimy również dodatkowych kosztów związanych z okresowym zakupem kolejnych rolek papieru.

d. Producent kasy fiskalnej

Na rynku największymi producentami urządzeń fiskalnych są ELZAB, POSNET I NOVITUS. Dokonując wyboru urządzenia warto przeznaczyć na nie więcej funduszy i nie nabywać kas mało znanych marek, gdyż po ustaniu okresu gwarancyjnego może przysporzyć to wielu kłopotów.

e. Gdzie kupić urządzenie fiskalne

Jest to o tyle ważny aspekt, że firma, która sprzedaje urządzenia fiskalne zostaje naszym serwisantem i posiadając techników z odpowiednimi uprawnieniami jest wydelegowana do obsługi danego urządzenia, a także wykonywania co dwa lata obowiązkowych przeglądów serwisowych. Istnieje możliwość późniejszej zmiany firmy obsługującej naszą kasę, ale wiąże się to z wydatkami i dodatkowymi formalnościami. I właśnie z tego powodu nie warto zamawiać kasy fiskalnej z drugiego końca kraju.

f. Czy na pewno kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to nie jedyne urządzenie fiskalne służące do ewidencji sprzedaży. Na rynku istnieją również drukarki fiskalne. Są to urządzenia, które poprzez komputer współpracują z programem sprzedażowym. Drukarki fiskalne sprawdzą się doskonale kiedy firma prowadzi magazyn towarów i posiada dużą sprzedaż ewidencjonowaną i wykonywaną poprzez program sprzedażowy. Dzięki drukarce fiskalnej nie musimy wprowadzać każdego produktu z osobna, a sam czas wystawienia paragonu jest zdecydowanie szybszy. Jeśli wiemy, że będziemy prowadzić magazyn towarów i stany magazynowe, wówczas drukarka fiskalna jest idealnym rozwiązaniem. Warto dobrze przemyśleć, które urządzenie wybierzemy i nie opierać swojej decyzji wyłącznie na cenie, gdyż trzeba wiedzieć, że drukarki fiskalne są droższe od kas fiskalnych.

kasy

Zakup pierwszej kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej i procedura zwrotu.

Na zakup kas fiskalnych przysługuje zwrot w wysokości 90% wartości netto ale nie więcej niż 700 zł. Żeby skorzystać z odliczenia kwoty na zakup kas rejestrujących należy wcześniej poinformować naczelnika urzędu skarbowego o miejscu i dacie instalacji kasy. Zwrot przysługuje tylko w przypadku zakupu pierwszej kasy fiskalnej. Gdy przedsiębiorca będzie korzystał w firmie z większej ilości kas, które są kupowane w firmie po raz pierwszy również przysługuje mu zwrot kwoty maksymalnie 700,00zł netto od każdego z urządzeń. Pierwszym krokiem jest zakup kasy fiskalnej i udanie się z dowodem zakupu do naczelnika urzędu skarbowego, celem wypełnienia wniosku i zgłoszenia urządzenia.

Wszystkie informacje na temat procedury zwrotu można znaleźć na stronie:

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4,32,32,2298,,20130315,rozporzadzenie-ministra-finansow-z-dnia-14032013-r-w-sprawie.html#P70026

Jaki program wybrać do wystawiania faktur i prowadzenia magazynu

O tym jaki program sprzedażowy wybierzemy w głównej mierze decyduje rodzaj prowadzonej działalności i to czy będziemy utrzymywać stany magazynowe i prowadzić magazyn towarów. Jeśli potrzebujemy programu tylko do wystawiania faktur czy rachunków w przypadku KpiR , to do takich zastosowań wystarczą najprostsze programy typu Rachunek SmallBusiness lub Mikro Subiekt. W przypadku prowadzenia magazynu najlepszym rozwiązaniem będą „obszerniejsze” programy oferujące mnogość dodatkowych funkcji takie jak CDN Optima, Subiekt GT lub Faktura Small Business – Handel. Dokonując wyboru warto sprawdzić wymagania oprogramowania co do komputera, możliwość współpracy z drukarkami fiskalnymi, czy rodzaj opłat dodatkowych, takich jak abonament lub cykliczne aktualizacje oprogramowania.

Nowy komputer stacjonarny czy laptop? a może sprzęt poleasingowy

opis2

Decydując się na zakup nowego komputera warto przemyśleć kilka aspektów. Po pierwsze czy będziemy potrzebować komputera stacjonarnego, czy laptopa. W przypadku prowadzenia działalności „w terenie” lepszym rozwiązaniem będzie laptop, natomiast do stałej sprzedaży stacjonarnej komputer stacjonarny. Warto wcześniej dobrać odpowiednie parametry sprzętu, aby programy na nim zainstalowane działały płynnie. Dokonując zakupu upewnijmy się, że komputer posiada oryginalne oprogramowanie systemowe, wraz z naklejką licencyjną i adnotacją na fakturze.

Zakup nowego komputera z monitorem i oprogramowaniem może okazać się sporym obciążeniem finansowym. Warto zastanowić się nad opcją nabycia markowego sprzętu poleasingowego. Dzięki temu możemy znacznie obniżyć wydatki dysponując markowym komputerem, który będzie doskonale przystosowany do wielogodzinnej pracy w naszej firmie. Kupując sprzęt poleasingowy należy zwracać uwagę na udzielaną gwarancję. Najlepszą opcją są zestawy z 12 i 24 miesięczną gwarancją, które dzięki temu w niczym nie ustępują komputerom nowym, będąc przy tym znacznie tańszą opcją.

Po pierwsze bezpieczeństwo, czyli ochrona danych firmy

Nie trzeba przypominać, że w dobie dzisiejszej cyfryzacji naszego świata dane są największym dobrem firmy. Dalego warto odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo. Pierwszym krokiem jest zakup oryginalnego i stale aktualizowanego oprogramowania antywirusowego, a także przestrzeganie kilku ważnych zasad. Aby ochronić Państwa przed skutkami złośliwego oprogramowania nasi technicy przygotowali artykuł, który pomoże Państwu zapobiec wielu zagrożeniom: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych w firmie.

Jaką drukarkę wybrać: laserową, czy atramentową – fakty i mity

Na rynku istnieją dwa główne typy drukarek. Są to urządzenia atramentowe i laserowe, które występują w opcjach wydruku kolorowego i monochromatycznego. Do firmy, gdzie drukuje się bardzo dużo dokumentów w przeciągu miesiąca najlepszym wyborem okaże się monochromatyczne laserowe urządzenie wielofunkcyjne. Oferuje ono możliwość kopiowania i skanowania dokumentów, a także cechuje się dużą szybkością wydruku i tańszą eksploatacją przy dużej ilości druku. W przypadku małej – sporadycznej ilości wydruków, drukarka atramentowa, która jest urządzeniem tańszym w zakupie będzie lepszą opcją. Ważnym aspektem na który należy zwrócić uwagę to kwestia dostępności zamienników materiałów eksploatacyjnych do obydwu typów drukarek. Dzięki dobrym jakościowo zamiennikom można znacznie obniżyć koszty eksploatacji drukarek.

Jeśli posiadają Państwo inne pytania proszę śmiało dzwonić na numer 18 88 80 235 . Zawsze postaramy się pomóc w dokonaniu trafnych wyborów

Wpis "Zakładasz firmę? czy wiesz jakie rozwiązania wybrać?" nie został jeszcze oceniony.
Loading...
Specjalista ds. oferta handlowa, szkolenia, GIODO,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zleć naprawę on-line! Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Mariusz Święch
Specjalista ds. serwisu
516 956 960