Uszkodzony laptop? Skontaktuj się z nami! 18 888 92 35 ZLEĆ NAPRAWĘ

Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopie

wtorek, 10.11.2015, godz. 13:21

Opublikowane przez: Mariusz Święch w kategorii Porady technika, Serwis laptopów, Studium przypadków

Jedną z częstych usterek z jaką spotykamy się serwisując wasze notebooki jest uszkodzone gniazdo zasilania. Uszkodzenie objawia się brakiem ładowania baterii, nadmiernym grzaniem się wtyku zasilającego, luźnym gniazdem a w skrajnych przypadkach iskrzeniem, które może doprowadzić do wypalenia dziury w laminacie płyty głównej.

poradasmallgniazdo

Co zrobić w takim przypadku?

Gdy taka przypadłość dotyczy waszego ulubionego laptopa, należy niezwłocznie oddać sprzęt do profesjonalnego serwisu, gdzie wykwalifikowani specjaliści usuną usterkę, sprawdzając czy przy okazji nie ucierpiał układ zasilania płyty głównej. Zaleca się wymianę uszkodzonego podzespołu tylko na oryginalne gniazda zasilania. Zamienniki  wykonywane są często z materiałów gorszej jakości, co może spowodować szybki nawrót usterki. Oddając sprzęt do naprawy należy pamiętać aby serwis wykonujący taką usługę udzielił gwarancji na wykonaną usługę. Wymiana gniazda zasilania jest naprawą dość inwazyjną, dlatego podczas jego wymiany cały środek laptopa jest dokładnie czyszczony z kurzu, wymieniana jest pasta termo-przewodząca oraz termopady. Po profesjonalnie przeprowadzonej wymianie uszkodzonego gniazda zasilania znowu możemy cieszyć się w pełni sprawnym laptopem.

Moje sugestie: Zaleca się stosowanie oryginalnych ładowarek, z dobranymi parametrami napięcia oraz prądu z jakimi ładowarka ma zasilać notebooka. Wybierając zamiennik ładowarki starajmy się kupić produkt znanego producenta, najlepiej z dedykowaną końcówką wtyku zasilania. Pamiętajmy, że gdy laptop jest podłączony do ładowarki nie przenośmy go z miejsca na miejsce. Trzymając się tych kilku rad możemy być pewni, że usterka szybko nie powróci.

Wpis "Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopie" nie został jeszcze oceniony.
Loading...
Specjalista ds. serwis laptopów i drukarek, sieci komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zleć naprawę on-line! Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Mariusz Święch
Specjalista ds. serwisu
516 956 960