Uszkodzony laptop? Skontaktuj się z nami! 18 888 92 35 ZLEĆ NAPRAWĘ

Czy warto kupić komputer poleasingowy ?

wtorek, 12.01.2016, godz. 08:21

Opublikowane przez: Mariusz Święch w kategorii Porady technika

Bardzo często nasi klienci pytają nas co sądzimy o komputerach poleasingowych. Czy warto kupić taki sprzęt? Czy może jednak wybrać nowy komputer? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie, ukazując wady i zalety omawianego sprzętu.

 

dell zestaw

 

Komputer poleasingowy (używany) – jest tańszą alternatywą nowego komputera. Wiele osób decyduje się na zakup takiego sprzętu głównie ze względu na atrakcyjną cenę.

Atrakcyjna cena w tym wypadku idzie w parze również z jakością. Komputery poleasingowe takich producentów jak DELL, LENOVO, FUJITSU, HP, oferują dużo lepsze parametry techniczne oraz jakość wykonania. Firmy produkujące komputery, prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach. Gdy otworzymy obudowę komputera poleasingowego, różnicę widać gołym okiem :

- wydajny a zarazem bardzo cichy układ chłodzenia,

- szybki, bezproblemowy montaż napędów czy dysków, a nawet kart rozszerzeń,

- dobra organizacja przewodów zasilających, sygnałowych,

 

 

Jest to sprzęt tzw. klasy biznesowej, można nawet stwierdzić – podwyższonej żywotności. Komputery te często posiadają nawet roczną gwarancję. Bardzo dużą zaletą, jest licencja na oryginalny system operacyjny. Umożliwia to korzystanie z legalnego oprogramowania systemowego które jest już zainstalowane na dysku twardym. Nie musimy się też martwić
o sterowniki do komputera, ponieważ producenci zapewniają pod tym kątem wsparcie techniczne nawet dla starszych jednostek.

Jako sprzęt używany, komputery te mogą nosić większe bądź mniejsze ślady użytkowania i jest to niewątpliwie największa wada.

Podsumowując: komputer poleasingowy sprawdzi się zarówno w domu jak i w firmie. Cechuje go duża wydajność oraz jakość wykonania. Dodatkowo niewątpliwym atutem jest licencja na oryginalny system operacyjny. Jednym słowem : Polecam.

 

 

Wpis "Czy warto kupić komputer poleasingowy ?" nie został jeszcze oceniony.
Loading...
Specjalista ds. serwis laptopów i drukarek, sieci komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zleć naprawę on-line! Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Mariusz Święch
Specjalista ds. serwisu
516 956 960