Uszkodzony laptop? Skontaktuj się z nami! 18 888 92 35 ZLEĆ NAPRAWĘ

Zalany laptop – co zrobić ?

niedziela, 25.10.2015, godz. 10:03

Opublikowane przez: Maciej Kurek w kategorii Porady technika

Chyba każdy z nas podczas korzystania z laptopa lubi popijać kawę lub inny napój. Często wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby zawartość kubka powędrowała wprost na nasz komputer. Jeśli już tak się stało, to zapewne zadajecie sobie pytanie, co należy zrobić w takiej sytuacji.

serwis laptopów Limanowa

Jak zapobiec dalszym uszkodzeniom:

- natychmiast wyłączamy laptop ze źródła zasilania i wyciągamy baterię,

- odwracamy otwartego laptopa, tak aby klawiatura znajdowała się na dole i płyn mógł wydostać się na zewnątrz, co może uchronić płytę główną przed uszkodzeniem,

- pozostawiamy laptop w tej pozycji na 24 godziny, aby płyn mógł wydostać się na zewnątrz i odparować,

- nie suszymy laptopa suszarką i nie kładziemy go na grzejniku,

 

 

Po zalaniu laptopa trzeba pamiętać o tym, że nawet niewielka ilość płynu która przedostała się do jego wnętrza może spowodować rozległe uszkodzenia. Najczęściej ofiarą zalania pada klawiatura laptopa która jako pierwsza ma kontakt z płynem. Bardzo często zdarza się, że po wykonaniu wszystkich czynności nasz laptop pracuje prawidłowo lecz po kilku dniach lub tygodniach zaczynają pojawiać się niepokojące objawy takie jak: nie działająca klawiatura, nie działające gniazda usb lub brak obrazu na matrycy. Dzieje się tak dlatego, że płyn który pozostał na płycie doprowadza po pewnym czasie do jej korodowania powodując liczne awarie. Duży wpływ na rozległość uszkodzeń ma także rodzaj płynu który dostał się do laptopa.

Reasumując, jeśli wasz laptop został zalany postępujcie zgodnie ze wskazówkami i przekażcie sprzęt do profesjonalnego serwisu, który sprawdzi stan urządzenia i dokona jego czyszczenia. Nie polecam podejmowania prób czyszczenia na własną rękę bez odpowiedniej wiedzy i środków.

Pamiętajcie! – w przypadku zalania największą rolę odgrywa czas w jakim wyłączymy komputer i odłączymy od źródeł zasilania pamiętając o wyjęciu baterii. Dzięki tym zabiegom możecie znacznie obniżyć ryzyko uszkodzenia płyty głównej, której naprawa lub wymiana jest kosztowna.

 

Wpis "Zalany laptop – co zrobić ?" nie został jeszcze oceniony.
Loading...
Specjalista ds. oprogramowanie, gaming, urządzenia fiskalne, serwis komputerów i laptopów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zleć naprawę on-line! Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Mariusz Święch
Specjalista ds. serwisu
516 956 960