Uszkodzony laptop? Skontaktuj się z nami! 18 888 92 35 ZLEĆ NAPRAWĘ

Uszkodzone gniazdo USB w laptopie

środa, 18.11.2015, godz. 18:40

Opublikowane przez: Mariusz Święch w kategorii Porady technika, Serwis laptopów, Studium przypadków

Dziś po raz kolejny do naszego serwisu przyjęty został laptop z bardzo często występującą usterką, a mianowicie uszkodzonym mechanicznie gniazdem USB. Jako, że gniazda te są bardzo często używane,  narażone są na przypadkowe wyłamanie.

Jak można uszkodzić gniazdo USB?

O mechaniczne uszkodzenie gniazda USB, zwłaszcza w notebookach, wcale nie jest trudno. Nadmierne siłowanie się podczas podłączania różnych nośników pamięci lub próby odwrotnego wpięcia wtyczki USB, jak również przenoszenie z miejsca na miejsce laptopa z podłączonym do portu USB dyskiem przenośnym, mogą być przyczyną awarii.

uszkodzone gniazdo usb w laptopie samsung

Jakie są następstwa uszkodzenia?

W wyniku mechanicznego uszkodzenia, nawet bez widocznego całkowitego wyrwania gniazda USB, dochodzi do naruszenia jego połączenia z płytą główną. W rezultacie, po podłączeniu urządzenie USB (pendrive,mysz) nie zostanie rozpoznane przez system, a   skrajnym przypadku nasz laptop nagle się wyłączy – na skutek poprawnej reakcji zabezpieczenia przeciwzwarciowego.

Czy można naprawić taką usterkę?

Oczywiście usterka tego typu jest możliwa do naprawienia. Wymiana każdego gniazda na płycie głównej laptopa (DC-IN, USB, jack, LAN, HDMI) jest jednak naprawą wysoce inwazyjną i złożoną. Wówczas nie należy próbować własnych sił, a oddać laptopa do profesjonalnego serwisu, gdzie gniazdo w sposób poprawny zostanie wymienione na nowe, a na wykonaną usługę otrzymamy gwarancję.  Dodatkowo w ramach usługi, z racji że wiąże się ona z rozkręceniem całego urządzenia, warto przeprowadzić konserwację układu chłodzenia (wymiana pasty termoprzewodzącej oraz thermopadów).

Wpis "Uszkodzone gniazdo USB w laptopie" nie został jeszcze oceniony.
Loading...
Specjalista ds. serwis laptopów i drukarek, sieci komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • […] poprosił mnie o wymianę elementu płyty głównej zwanego pamięcią BGA. Sprawa była o tyle skomplikowana, że układ przyszedł bez tzw. kulek, które łączą układ z […]

  • fwesgehre

    gergdhjrjtrufj

  • testowy komentarz

Zleć naprawę on-line! Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Mariusz Święch
Specjalista ds. serwisu
516 956 960