Uszkodzony laptop? Skontaktuj się z nami! 18 888 92 35 ZLEĆ NAPRAWĘ

Kupić nowy czy naprawić ?

piątek, 03.06.2016, godz. 11:23

Opublikowane przez: Mariusz Święch w kategorii Porady technika

W dobie cyfryzacji i wszechogarniającej elektroniki nie wyobrażamy sobie życia bez smartfona, tableta czy laptopa. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach które niekoniecznie dobrze wpływają na jakość sprzętu. Coraz więcej naszych klientów jednogłośnie stwierdza że zakupiony przez nich sprzęt okazał się „jednorazowy”. Od dawna też panuje przekonanie że sprzęt elektroniczny produkuje się z zaplanowanym czasem awarii. Czasy gdy urządzenia działały bezawaryjnie 20 lat już dawno minęły. Jako serwisanci uważamy że trudno się z tym nie zgodzić. Biorąc pod uwagę sprzęt komputerowy, trudno obecnie znaleźć 4 letniego laptopa który ciągle działa i nie miał wykonywanej żadnej naprawy.

logo blog

Kupując sprzęt elektroniczny producent gwarantuje nam zazwyczaj 24 miesiące bezawaryjnej pracy urządzenia. W tym okresie wszystkie szkody niepowstałe z winy użytkownika zostaną usunięte nieodpłatnie. Co zrobić gdy utracimy gwarancję a nasz sprzęt ulegnie uszkodzeniu ? Większość z nas (nie ukrywajmy) zdecyduje się na zakup nowego sprzętu. Nie od dziś wiadomo że tego właśnie chcą koncerny.

Chcemy Was przekonać że wbrew utartej opinii, naprawa wcale nie musi być nieopłacalna. Kupując laptopa za blisko 2 tys zł, wielu z naszych klientów ma dylemat czy dokładać do niego 200 lub 300 zł za wymianę np. uszkodzonego dysku twardego. Większość napraw przeprowadzanych przez nasz serwis, ceną oscyluje w granicach 100 – 200 zł. Klienci decydujący się na naprawę, dostają gwarancję na wymienione urządzenia jak i na samą usługę serwisową. Tym oto sposobem za niewygórowaną cenę możemy na nowo cieszyć się prawidłowo działającym sprzętem.

Czy zakup używanego laptopa to dobry pomysł?

Kupno używanego notebooka czy też innego sprzętu komputerowego to duże ryzyko. Użytkownicy którzy chcą sprzedać laptopy na aukcjach internetowych – powiedzmy sobie szczerze – nie do końca są uczciwi. Często są to laptopy z ukrytymi wadami lub naprawiane domowymi sposobami – byle tylko sprzedać. Niejednokrotnie serwisowaliśmy płyty główne z laptopów które zostały wygrzane opalarką lub w piekarniku (filmy youtube).

bga blog

Dlatego gdy faktycznie zdecydujemy się na zakup takiego laptopa przede wszystkim poszukajmy firmy która specjalizuje się w takiej sprzedaży. Laptopy po-leasingowe cieszą się dość dużą popularnością. Dzięki bardzo dobrym parametrom są dobrą alternatywą dla nowych budżetowych laptopów. Śmiem twierdzić że bezawaryjną pracą zdecydowanie wygrają z produkowanymi obecnie notebookami.

Jedno jest pewne – zamiast kupować „kota w worku” naprawmy swój uszkodzony: laptop, tablet smartfon i na nowo cieszmy się z jego użytkowania.

Wpis "Kupić nowy czy naprawić ?" oceniło już 2 osób. Otrzymaliśmy od nich 5,00 pkt na 5 możliwych.
Oceń nas również Ty:
Loading...
Specjalista ds. serwis laptopów i drukarek, sieci komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zleć naprawę on-line! Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Mariusz Święch
Specjalista ds. serwisu
516 956 960