Uszkodzony laptop? Skontaktuj się z nami! 18 888 92 35 ZLEĆ NAPRAWĘ

Wymiana układu BGA

piątek, 27.11.2015, godz. 09:18

Opublikowane przez: Mariusz Święch w kategorii Serwis laptopów, Studium przypadków

Kilka dni temu do naszego serwisu zgłosił się klient z uszkodzoną płytą główną . Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że płyta ta pracowała w telewizorze Samsung!

wymiana BGA

Klient poprosił mnie o wymianę elementu płyty głównej zwanego pamięcią BGA gdyż uległa ona awarii na skutek przegrzania. Jest to częsta usterka dotykająca głównie pamięci BGA instalowanych w telewizorach, czy konsolach. Bardzo często urządzenia te nie maja własnego układu chłodzenia lub jest on niewydajny i po pewnem czasie dochodzi do jego przegrzania. Sprawa była o tyle skomplikowana, że układ przyszedł bez tzw. kulek, które łączą go z płytą główną.  Oznaczało to, że aby wlutować element musiałem usadowić kulki na swoim miejscu. Chciałbym zwrócić uwagę na wielkość samych kulek – 0,3 mm :)

Kulki zostały ułożone na układzie ręcznie za pomocą pincety na specjalnym topniku, po czym układ został wygrzany za pomocą stacji lutowniczej na gorące powietrze. Po sprawdzeniu jakości połączenia cały układ został wlutowany na płytę główną. Po 3 godzinach od odbioru podzespołu otrzymaliśmy informację od klienta, że telewizor działa poprawnie. Dla podglądu pokażę wam jak mały był układ nie wspominając o kulkach – bardzo mozolna robota :)

Wpis "Wymiana układu BGA" nie został jeszcze oceniony.
Loading...
Specjalista ds. serwis laptopów i drukarek, sieci komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zleć naprawę on-line! Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami!

Mariusz Święch
Specjalista ds. serwisu
516 956 960